• Wiosna w świetlicy
          • Wiosna w świetlicy

          • Wszyscy z niecierpliwością wypatrujemy wiosny i jej pierwszych zwiastunów. Świetliczaki nie czekając aż pojawią się pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie wykonały prace plastyczne malując plasteliną pierwsze wiosenne kwiaty.

        • Zalety odnawialnych źródeł energii
          • Zalety odnawialnych źródeł energii

          • 5 marca z uczniowie z koła naukowego "Ciekawskie Pierwiastki" mieli przyjemność gościć w naszej szkole Pana Sławomira Płatosa. Tematem spotkania były odnawialne źródła energii. Pan Sławomir opowiedział uczniom o zaletach odnawialnych źródeł energii, przedstawił sposób działania pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych. Uczniowie mogli poznać również narzędzia, które są niezbędne w pracy. Mogli z bliska zobaczyć urządzenia i poznać ich budowę. Dziękujemy Panu Sławomirowi za cenne informacje, które będziemy mogli przekazać dalej.

        • Historia Danuty Siedzikówny „Inki”.
          • Historia Danuty Siedzikówny „Inki”.

          • 5 marca uczniowie obejrzeli inscenizację przygotowaną przez swoich kolegów i koleżanki z kl. V-VIII, która przybliżyła im postać Danuty Siedzikówny „Inki” i jej losy, a także pozwoliła na chwilę zadumy o tych obrońcach polskiej wolności, o których historia wiele lat milczała. 

        • Pamiętamy!
          • Pamiętamy!

          • 01 marca w uroczysty sposób obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia delegacja szkoły wzięła udział w Mszy Świętej odprawionej  w kościele parafialnym w Jedlińsku. Po niej nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych. Następnie poczet sztandarowy udał się pod pomnik ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1956 znajdujący w jedlińskim parku, gdzie uroczyście wykonano hymn państwowy, wysłuchano przemówień przedstawicieli władz gminy oraz złożono kwiaty i zapalono znicze.  Na zakończenie dokonano podsumowania Gminnego Konkursu na motyw plakatu „Bohaterowie Niezłomni – Żołnierze Wyklęci”, w którym Filip Popiel z klasy IV zajął II miejsce, a Karina Szczęk (kl. IV), Nikola Radecka (kl. VI) i Łucja Śmielak (kl. VII) dostały wyróżnienie.

            Ewa Murdza i Sylwia Baranowska

        • Bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
          • Bieg Tropem Wilczym – Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          • Kolejna, XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, już za nami! 05 marca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w tym corocznym wydarzeniu, aby w symboliczny sposób  uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, które działało w latach 1944-1963 w Polsce. Bieg odbył się na boisku szkolnym w kilku kategoriach wiekowych.  

            Celem imprezy była popularyzacja wiedzy i treści historycznych i oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym. Udział w biegu to również promowanie zdrowego stylu życia i biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji.
            W biegu tym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i  nauczyciele. Wszystkich uczestników biegu  powitał dyrektor pan Roman Wójcik. Nawiązał do inicjatywy biegu. Następnie odbył się bieg na symbolicznym dystansie 1963 metrów – to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.
            Na podium stanęli:

            klasa I
            Iga Muc, Joasia Chojnacka, Nikodem Szczęk
            klasa II
            Maja Rokicińska, Zuzanna Puk, Igor Brzeziński
            klasa III
            Hubert Duranc, Kuba Rdzanek, Dorotka Świdzikowska

            – kategoria  klasy 7 – 8 chłopcy :
                        1 miejsce – Kuba Taborek,
                        2 miejsce – Filip Rdzanek
            – kategoria  klasy 7 – 8 dziewczęta:
                        1 miejsce Maja Muc,
                        2 miejsce Natalia Kołątaj
            – kategoria  klasy 4 – 6 chłopcy:
                        1 miejsce – Nataniel Jończyk,  
                        2 miejsce – Dawid Puk
            – kategoria  klasy 4 – 6 dziewczęta :
                        1 miejsce – Karina Szczęk,
                        2 miejsce – Nikola Radecka


            Do rywalizacji przystąpiło 115 uczniów. Wszyscy bezpiecznie dobiegli do mety i ukończyli rywalizację. Po zakończonych biegach najlepsi zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami oraz upominkami, które wręczył pan dyrektor Roman Wójcik i koordynator biegu pani Iwona Śmiechowska i pan Daniel Porczyński
            Po dekoracji zwycięzców odbył się marsz Nordic walking nauczycieli.
            Wszystkim uczniom biorącym udział w biegu dziękujemy, gratulujemy dobrego wyniku oraz satysfakcji z przebiegnięcia dystansu i ukończenia biegu.
             Jesteście Wielcy - Jesteśmy z WAS dumni.
            Do zobaczenia za rok.

          • Podziękowanie

          • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”                                                                                                                                                         Jan Paweł II
             

            Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach   składają serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców, Rodzicom, Sponsorom za życzliwość, pomoc i wsparcie podczas organizacji VI Gali Sportu. To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą  imprezę, dając wsparcie dla realizacji planów i rozwoju szkoły. Państwa pomoc i ofiarność jest podstawą  do wyrażenia naszej wdzięczności w słowach podziwu dla Państwa bezinteresowności, życzliwości i przyjaźni.    

        • Kolejne sukcesy Szkolnego Koła LOP
          • Kolejne sukcesy Szkolnego Koła LOP

          • Opiekun Szkolnego Koła LOP pani Barbara Deleska wzięła udział w konferencji zorganizowanej przez Ligą Ochrony Przyrody  i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Radomiu. Tym razem odbyła się pod hasłem „LAS I MY”. Podsumowano również  konkurs dla dzieci „Mój Las”

            Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej  szkoły w Konkursie Ogólnopolskim pt. „Mój las" - edycja XXXVII” - etap regionalny  zdobyli wielkie osiągnięcia:

            Kategoria II – „Jak powstaje las”-  referat uzupełniony fotografiami, rysunkami, szkicami itp.– do 10 stron maszynopisu.

            I miejsce – Filip Popiel klasa IV

            III miejsce – Karina Szczęk klasa IV

            Kategoria I praca plastyczna „Co można zrobić z drewna”

            Wyróżnienia: 

            Iga Muc -  klasa I

            Mikołaj Turliński – klasa I

            Dyplomy i nagrody uczniom wręczono w szkole. 

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim  dzieciom za udział w konkursie.

        • Pan Hillary - przedstawienie teatralne
          • Pan Hillary - przedstawienie teatralne

          • 29 lutego uczniowie oglądali przedstawienie teatralne pod tytułem ,,Pan Hillary''. Zaangażowani w poszukiwanie zagubionych okularów uzyskali cenną lekcję aby być odważnym i zawsze zwracać się o pomoc. Po tej cennej lekcji podopieczni chętnie służyli swą pomocą przy wyciąganiu rzepki. Dzięki takiej formie edukacji uczniowie przenieśli się w świat niezapomnianych przygód.

        • MINI Turniej BRD dla klas I-III
          • MINI Turniej BRD dla klas I-III

          • 28 lutego  został podsumowany szkolny II MINI Turniej BRD dla klas I-III. Głównym celem tego konkursu było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs składał się z trzech część. Należało ułożyć puzzle znaku drogowego, rozwiązać jak najlepiej test wiedzy oraz wykonać zadanie praktyczne dotyczące prawidłowego poruszania się po przejściu dla pieszych. W turnieju tym brali udział prawie wszyscy uczniowie z klas I-III. Zwycięzcy z każdej klasy reprezentować będą naszą szkołę w Turnieju Powiatowym, który odbędzie się w Radomiu.

             Skład drużyny:

            klasa II – Antoni Jemiołek

            klasa III - Dorota Świdzikowska,

            klasa III – Hubert Duranc

            Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Iwona Śmiechowska

          • Dzień otwarty w przedszkolu

          • 27 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Do oddziału przedszkolnego przybyły dzieci wraz z rodzicami, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Dla miłych gości przewidziano wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzenia przedszkola, uczestnictwa w zabawach muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej.Później nastąpiła najmilsza część dla dzieci – możliwość pobawienia się zabawkami. Chłopcy konstruowali z klocków budowle, jeździli samochodami. Dziewczynki bawiły się lalkami, wózkami, przyrządzały smaczne dania w przedszkolnej kolorowej kuchni.W czasie spotkania dzieciaki malowały na przezroczystej folii. Było wiele radości i śmiechu a na zakończenie dyplom niespodzianka oraz malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 1

          • Uczniowie klasy pierwszej w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 uczestniczyli w lekcji online „Sieciaki – poznaj bezpieczny intenet”.

            Dzieciom została przekazana wiedza na temat zagrożeń online, oraz zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie rozwiązywali zagadki, krzyżówki i wykonywali ciekawe zadania.

        • Gminny Turniej Tenisa stołowego
          • Gminny Turniej Tenisa stołowego

          • Eliminacje gminne w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców do XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci .

            27 lutego z ZSP w Jedlińsku odbyły się eliminacje gminne w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali gimnastycznej przez sędziego głównego pana Krystiana Kilara, przedstawieniu jego celu i ogłoszeniu otwarcie imprezy sportowej.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Uczniowie młodsi:  Oskar Sąpór, Nataniel Jończyk, Nikola Radecka,
            Hanna Taborek

            Uczniowie starsi:  Maria Malinowska, Maja Muc, Kuba Taborek,
            Oskar Romanowski

            Chłopcy zajęli 3 miejsca, dziewczęta 2 miejsca i tym samym awansowali do etapu międzygminnego, w którym dziewczęta starsze zajęły 3 miejsce, a młodsze 3 miejsce. Wśród zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju.

            Zawody przebiegły w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas turnieju można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

            Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział i sportową postawę. 

        • Lekcja otwarta koła naukowego Ciekawskie Pierwiastki
          • Lekcja otwarta koła naukowego Ciekawskie Pierwiastki

          • Uczniowie z koła naukowego Ciekawskie Pierwiastki przeprowadzili dzisiaj lekcję otwartą dla uczniów naszej szkoły. Tematem lekcji by ł y odnawialne źródła energii. Na początku uczniowie wyjaśnili co to są źródła energii i jakie są ich rodzaje. Następnie omawiając przygotowaną prezentację przedstawili rodzaje odnawialnych źródeł energii, a także omówili ich zalety i wady. Po zakończeniu prezentacji przystąpili do zajęć praktycznych. Najpierw zademonstrowali gościom działanie turbiny wodnej i wiatraka, a następnie omówili doświadczenie chemiczne z wykorzystaniem energii słonecznej. Pokazali równie ż na czym polega energia geotermalna i energia biomasy, a także co wykorzystujemy do wytworzenia tej energii. Na koniec goście sami mogli zobaczyć do czego jeszcze, oprócz przyrządzania posiłków i biomasy możemy wykorzystać warzywa? Z przygotowanych kompozycji warzywnych, przy pomocy wałków powstały kolorowe prace malowane barwnikami wyciśniętymi z warzyw. Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

        • Dzień Tosta
          • Dzień Tosta

          • 29 lutego obchodzimy dzień tosta, ale świetliczaki świętowały już dzisiaj. Zapach tostów roznosił się po całej szkole. Były tradycyjne z żółtym serem, masłem i ketchupem, ale te ż na s ł odko z nutellą i dżemem. Były po prostu pyszne.

        • Turnieju Warcabowym GRAND PRIX POLSKI
          • Turnieju Warcabowym GRAND PRIX POLSKI

          • Dnia 24 lutego reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Warcabowym GRAND PRIX POLSKI, który odbył się w MSCDN w Warszawie. Szkołę reprezentowali Julia Chojnacka i Nikodem Szczęk z klasy 1 oraz Wiktor Kaczor z klasy 2 i Oliwia Brzezińska z klasy 3. Nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z przeciwnikami zawodowo trenującymi w klubach warcabowych. Pomimo tak trudnych przeciwników bardzo dobrze sobie poradzili. Był to dla nich debiut i wielkie przeżycie. Mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki uczestniczeniu w Projekcie -  Warcaby w Mazowieckiej Szkole. Uczniowie byli pod opieką pań Iwony Śmiechowskiej i Iwony Sochy.

        • Być jak Ignacy – X etap
          • Być jak Ignacy – X etap

          • Za nami kolejny już X etap projektu edukacyjnego "Być jak Ignacy". Tematem dzisiejszych zajęć była Energia z biomasy. Uczniowie z koła naukowego Ciekawskie Pierwiastki zdobyli ciekawą wiedzę na temat biomasy i poznali sposoby pozyskania energii z zasobów biologicznych. Poznali twórcze sposoby wykorzystania różnych produktów spożywczych i przeprowadzili doświadczenie z wykorzystaniem biomasy. Z niecierpliwością czekamy na efekty przeprowadzonego doświadczenia, które z pewnością pokażemy.

        • Eliminacje gminne w  koszykówce dziewcząt
          • Eliminacje gminne w koszykówce dziewcząt

          • 15 lutego w ZSP we Wsoli odbyły się eliminacje gminne w  koszykówce dziewcząt młodszych i starszych do XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            W drużynach Zawad wystąpiły: Nikola Radecka, Natalia Kowalik, Lena Bakowska, Julia Adamczyk, Saka Firlej, Karina Kołątaj, Aleksandra Najda, Alicja Najda, Hanna Kowalczyk, Hanna Taborek, Karina Szczęk – drużyna dziewcząt młodszych.

            Drużyna dziewcząt starszych: Łucja Śmielak, Natalia Kołątaj, Maria Malinowska, Maja Muc, Patrycja Ofiara, Natalia Sąpór, Katarzyna Żarłok- rezerwowa. Pomimo porażki dziewczęta walczyły dzielnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.

            Dziewczęta starsze zajęły II , a młodsze IV miejsce.

        • 14 lutego w oddziałach przedszkolnych
          • 14 lutego w oddziałach przedszkolnych

          • 14 lutego roku był dla dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Nie zabrakło oczywiście sercowych prac plastycznych, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka i balonika od pani. Dzień Walentynkowy w grupach przedszkolnych z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
      • tel: 48 32-16-078 e-mail: pspstarezawady@wp.pl (aktywna do dnia 31 marca 2024 roku.) e-mail: sekretariat@szkolazawady.onmicrosoft.com
      • Stare Zawady 30A 26-660 Jedlińsk woj. mazowieckie Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych